Képzőművészeti technikák
A könyv bemutatja a faszobrászmesterség alapvető fogásait, eszközeit, anyagait, vagyis az érdeklődő megtudhatja belőle, hogy mit, mivel, hogyan lehet és hogyan érdemes faragni.
Könyvünk célja nem az, hogy bemutassuk, hogyan lehet „kínaiul” festeni, hiszen úgy csak a kínaiak vagy a Távol-Kelet néhány országának festői tudnak, hanem az, hogy megismertesse a kínai tájképfestészetet, amely ha megérinti az alkotni vágyót, az nem tudja magát kivonni a hatása alól egy életen át, és beépíti saját művészi munkásságába.
A művészeti anatómia alkalmazott tudomány, a művészetet szolgálja. A könyv elsősorban a művészi ábrázolás számára szükséges anatómiai ismereteket közvetíti.
A könyv szerzője azt járja körül, mi teszi praktikussá, ill. kellemessé a mindennapi életben használatos kerámiatárgyakat. Mindegyik edénytípusra három fajta készítési technikát mutat be: korongozás, felrakás és lapból építés.
A kötet a képalkotás formai szempontból megközelíthető részleteihez, a komponáláshoz fogalmaz meg tájékoztató jellegű észrevételeket, tanácsokat.
Az átfogó képet adó kötet könnyen követhető magyarázatokkal, lépésről lépésre mutatja be a pasztellkép készítésének fortélyait.
A Művészképző mesterkurzus sorozat jelen kötetében található bőséges példatár ihletet ad a bemutatott alkotások elkészítéséhez, ugyanakkor a kiegészítő magyarázatok kellő mélységgel mutatják be a vízfestés során alkalmazott fogásokat.
A könyv részletesen beavat bennünket a pasztellfestészet titkaiba, az anyagok és eszközök ismertetésétől kezdve, a színelméleten át egészen a kész mű paszpartuzásáig. Néhány kép születését lépésről lépésre nyomon követhetjük, így akár az alapok elsajátításával mi is bátran hozzáfoghatunk a festéshez.
Könyvünk szeretne érdeklődést kelteni a habkő mint alapanyag és az abból készíthető, számtalan alkotási lehetőség iránt. Merítsünk bátorságot arra, hogy az udvarra, kertbe, teraszra vagy a balkonra valami szépet alkossunk!