Ápolástan
A „36 órás nap” című kézikönyv a demenciával élő hozzátartozó otthoni ápolásban nyújt segítséget családoknak, orvosoknak, barátoknak érthetően, egyszerűen. Az eredetileg a John Hopkins Egyetem kiadója által megjelentetett könyvből megtudjuk, hogy a súlyos memóriazavar sohasem normális része az öregedésnek. Ha ön akár hozzátartozóként, akár páciensként érintett és tanácstalan, az teljesen érthető. Olyan szakismeretekre van szüksége, amelyet ez a könyv tehet elérhetővé az ön számára.
A decubitus (felfekvés) jelentős egészségügyi és népegészségügyi probléma Magyarországon, és a nemzetközi szakirodalom áttekintése után azt mondhatjuk, hogy az egész világon is. Minden egészségügyért felelős hatóságnak komoly harcot kell vívnia azért, hogy a decubitusok, nyomási fekélyek számát csökkentse a pácienseknek okozott kellemetlen és veszélyes állapot, illetve az anyagi ráfordítások miatt.
A könyv a diabétesszel kapcsolatban minden tudnivalót felölel: a betegség előállapotát, a diabetestípusokat, a társbetegségeket, a betegekkel való kommunikációs lehetőségeket, s végső soron a betegség egészének menedzselését. Éppen ezért ajánlható a könyv mindazon szakembereknek, akik a cukorbetegek kezelésében, ellátásában részt vesznek.
Ez a kézikönyvként is használható tankönyv világosan tárgyalja a gerinc és a végtagok fizikális vizsgálatának folyamatát, így funkcionális vezérfonalként szolgál a gyakorló orvosok, orvostanhallgatók, ápolók és egészségügyi szakemberek számára.
A csecsemő- és gyermekellátásban dolgozók számára készült hiánypótló, forradalmian új, gazdagon illusztrált, átfogó, olvasóbarát, modern szemléletű, korszerű kézikönyv a hazai gyermekellátás legkiválóbb, nagy klinikai gyakorlattal bíró orvosainak és ápolóinak alkotása. Könnyen érthető nyelvezettel ismerteti a korszerű gyermekellátás és -ápolás alapjait, tükrözi a betegellátásban megvalósuló együttműködést, az orvosi és ápolói munka összekapcsolódását. Jól illusztráltan mutatja be a legfontosabb beavatkozások sajátosságait, kivitelezését.
A legtöbb tanulmány a hányást konkrét kórkép tüneteként vizsgálja, de mit tegyünk, ha a hányás oka ismeretlen? A szerzők célja egy, a napi gyakorlatban jól használható algoritmus kínálata a hányás kivizsgálására vonatkozóan a kezdeti, aktuális diagnózis megítélésétől a vészhelyzet megállapításán át, a végleges diagnózis felállításáig.
A kétkötetes, olvasóbarát, átfogó, gazdagon illusztrált, egységes szerkezetű kézikönyv – a terület legkiválóbb orvosainak és ápolóinak alkotása – nélkülözhetetlen a tanulásban, a vizsgákra történő felkészülésben, és gyakorlati segítséget jelent a csecsemő- és gyermekellátásban, betegellátásban dolgozók számára.
A vérképző- és immunrendszer betegségeinek tünetei, s az általuk megszabott (ápolási) teendők gyakrabban valamely működéskiesésből, ritkábban a fokozott szám, mennyiség, működés következményeiből állnak...
Kiadványunkat hasznos oktatási segédanyagnak szánjuk mindazon szakemberek számára, akik e kérdéskörrel foglalkoznak a tanítási-tanulási interakció bármelyik pólusán.
Tankönyvünk célja, hogy a tanulók elsajátítsák a betegmegfigyelés szempontjait és módszereit, megismerjék jelentőségét, alkalmazását a különböző betegségek tüneteinek és az életveszélyes állapotok felismerésében, megelőzésében.
Az általános ápoláslélektan az ápolás szereplőinek közös és eltérő sajátosságait, valamint az ápolási folyamat és a beteg/kliensvezetés interperszonális vonatkozásait, vizsgálatának lehetőségeit mutatja be.
A kötet az elmúlt évtizedekben jelentős változáson átment ápoláselméleti feladatok mellett részletesen foglalkozik az egészséges és beteg ember alapvető szükségleteinek kielégítésével, továbbá azokkal a vizsgálatokkal, beavatkozásokkal, melyekkel nap mint nap találkozunk, és melyeknek sikere jelentősen függ az ápoló tevékenységétől.
A könyv az angiológus-kardiológus szakasszisztens-képzés angiológia tárgyú moduláris képzésének írásos tananyaga.
Speciális ápolási igények gyakorlati összefoglalója a rehabilitációs ápolásban. A könyv elsődleges célja az, hogy az orvosi rehabilitációban a legtöbb fogyatékos embert érintő területeken végzendő ápolói tevékenységet, a különböző fogyatékosságok speciális ápolási igényeit összefoglalja.
A tankönyv megismerteti a leendő egészségügyi dolgozókat az aszepszis és az antiszepszis fogalmával, a higiéné feltételeivel, a fertőtlenítés, sterilizálás módszereivel...
A kötet a jelenleg rendelkezésre álló legújabb információkat hivatott bemutatni az alap- és a haladó szintű ápolási gyakorlatról, és ezeket közreadni olyan egyedülálló és dinamikus formában, amely elősegíti a tanulást és a megértést, és képessé teszi a hallgatókat a tanultakat valós ápolási szituációkban alkalmazni.
A könyv harmadik kiadásának gondos előkészítése során a szerzők maximálisan az ápolástan-hallgatók érdekeit tartották szem előtt. A szöveget úgy tervezték, hogy az ápolástan elsajátítójának átadhassák szakmai lelkesedésüket, és elősegítsék a tananyag megtanulását, a tárgy minél jobb megértését.
Jelenleg nem rendelhető
A könyv az ápolásban, illetve a szociális gondozásban dolgozók igényének eleget téve mutatja be ennek a szerteágazó területnek a legfontosabb jogszabályait. Az említett szakembereket érintő jogi normák részletes ismertetése több éves oktatást igényelne. Az eligazodást a jogszabályok gyakori módosítása és sokszor ellentmondó volta is megnehezíti. Ebben kíván segítséget nyújtani a könyv két, nagy gyakorlattal rendelkező szerzője.
A kötet komplex vizsgálat tárgyává teszi az ápolók élet- és munkakörülményeit, bemutatja és elemzi azokat a tényezőket, melyek meghatározzák a betegekkel foglalkozó egészségügyi szakdolgozók szakmával kapcsolatos attitűdjeit, illetve befolyásolják létezésük privát síkjának történéseit.