Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom
Termékek Menü

Lelkek párbeszéde

Paraméterek

Sorozat Féja Géza Életműsorozat
Szerző Féja Géza
Cím Lelkek párbeszéde
Alcím Írók, művek, viták
Kiadó Mundus Magyar Egyetemi Kiadó
Kiadás éve 2002
Terjedelem 326 oldal
Formátum B/5, keménytáblás
ISBN 963 8033 06 1
Eredeti ár:
2.400 Ft
1.920 Ft
Online kedvezmény: 20%

E kötetben Féja Géza írói portréi, irodalmi műveket, színdarabokat bemutató írásai és kritikai vitacikkei kaptak helyet. A száznál több írás a 20. század első felének magyar irodalmához kötődik; a századforduló tájától 1944-ig tart a felölelt idő.

Leírás

E kötetben Féja Géza írói portréi, irodalmi műveket, színdarabokat bemutató írásai és kritikai vitacikkei kaptak helyet. A száznál több írás a 20. század első felének magyar irodalmához kötődik; a századforduló tájától 1944-ig tart a felölelt idő. Csupán a kötet legutolsó darabja, a Kós Károlyra emlékező Lelkek párbeszéde kapcsolódik századunk második feléhez: 1977-ben született. A kritika feladata című fejezet a kor kultúrpolitikájának, egyes korabeli irodalmi törekvéseknek és csoportoknak a vizsgálata. A Jóslások Magyarországról azokkal foglalkozik, akik Ady Endrétől – a Nyugat folyóirat alkotói gárdáján keresztül – Móricz Zsigmondig a század eleji magyar élet gondjaival tusakodtak. A Népi írók, falukutatók című fejezet a Féja Géza egykori küzdő- és pályatársairól szóló írásokat tartalmazza. A Színház és társadalom című fejezet elsősorban a népi dráma kibontakozását példázó színművek, egykori bemutatók ismertetését tartalmazza. A Duna-táji vallomások fejezete zárja a kötetet. Erdély és Felvidék kiemelkedő magyar íróit, irodalmi életét, kulturális törekvéseit mutatja be, az egymás mellett élő népek közös sorsát, egymásra utaltságát hangsúlyozva .
... hosszas töprengés és kényszerű rostálás után az került e könyv lapjaira, ami az eredeti megjelenés időpontjában lényegesnek számított, ami a szerző pályatársairól, vállalt küzdelmeiről vall, és aminek megítélésünk szerint – a bennük található gondolatok, kritikai megjegyzések, elemzések vagy tények okán – napjaink számára is van mondanivalója.
 
(Féja Endre)