Az élet dolgai
Gyakorlati tanácsok kezdő és haladó szülőknek. Előfordul, hogy gyermekük nevelése során elbizonytalanodnak a szülők. Az is tény, hogy annyi nevelési és fejlesztési módszer látott napvilágot, hogy nem árt némi útbaigazítás. Könyvünk a szülőkben felmerülő száz leggyakoribb kérdést veszi sorra.
Popper Péter könyve a szerelemről, az erotikáról, és a szexualitásról szól. Nyíltan beszél a kényes kérdésekről, az önkielégítésről, a megjátszott orgazmusról, a hűtlenségről, az erotikus fantáziákról, a szégyenkezésről és erőszakról.
Életünk során mindannyiunkat érnek stresszhatások, melyek nagymértékben felelősek a depresszió kialakulásáért. Különösen veszélyes időszak ebből a szempontból a serdülőkor, amikor ezek a negatív hatások halmozódhatnak.
A könyv a 3-6 éves gyermekek gondolkodásának, világképének fejlődését ábrázolja, bemutatva, hogyan bontakozik ki az óvodáskorú gyermek személyisége.
A legtöbb, amit egy ember a másiknak adhat: időt az életéből. Az együttlétet. Ezért az élet legnagyobb értéke a kapcsolat két ember között. Egy kapcsolat felbomlásáért mindig kár. De nem feltétlenül tragédia, ha betartunk néhány életszabályt: Nem kell bűnbakot keresnünk. Az együttélés sorsa mindig két emberen múlik. Nem szabad utólag feketére festeni mindent, ami eredetileg szép és boldog volt.
A szerző ebben a kiadványban annak a bemutatására törekszik, hogyan bontakozik ki az óvodáskorú gyermek személyisége, és hogyan alakulnak kapcsolatai a felnőttekkel, illetve kortársaival.
E könyvében a pszichológus-szerző a gyermekek leggyakrabban előforduló lelki problémáit elemzi.
A szerzőnek ez a korai tanulmánykötete a szülőknek igyekszik segítséget nyújtani a gyermekek neveléséhez.
Cziegler Orsolya munkája konkrét eseteket mutat be, a túlsúly okait feltérképezi a megszületéstől kezdődően a gyermekkoron át a serdülő-, illetve az ifjúkorig. Olyan általános tényekre, szabályokra világít rá, amely segítség lehet mindenki, de leginkább a szülők számára.
A válás, az „egyszülős” nevelés tipikus problémáiról szól a könyv. A szerző harmincévnyi gyermekpszichológiai munkássága során számtalan tragikus és nehéz helyzettel találta magát szembe, és igyekezett nap mint nap ezekre megoldást találni.
A neves szexuálpszichológus tudományos értékű művében sorra veszi a fiatalok számára elengedhetetlen információkat, kielégítve ezzel a felmerülő kíváncsiságot és eloszlatva a kételyek okozta bizonytalanságot.
Szakításaink, válásaink, vagy éppen a rossz házasság melletti kitartásunk, megcsalásunk és megcsalatásunk, féltékenységünk, szerelmeink és szexuális életünk kínjai és örömei elevenednek meg Az élet dolgai új kötetében.
Mindnyájan díszletek között éljük le az életünket. Személyiségünk nem rajzolható meg az állandóan változó hátterek körvonalai nélkül. A felnőttkorban külföldre távozott, az idegen környezetben megkapaszkodni igyekvő, az „idegenbe szakadt” csupaszon, díszletek nélkül áll a létezés színpadán.
Ranschburg Jenő szemléletformáló könyve már első kiadásakor nagy sikert aratott, s a későbbiek során valósággal alapművé vált.
A modern lélektan felismerte, hogy a félelem nemcsak menekülés valami elől, hanem hívása is! Félek valamilyen betegségtől – megnő az esély, hogy belebetegszem. De segíthet-e a félelem legyőzésében a hit?
„Nekem semmi bajom a melegekkel, éljenek, ahogy akarnak” – ma már ezt gondolja a legtöbb józan, normális ember. No de hogy a saját családunkban, a saját gyerekünkkel legyen ez így, azt nagyon nehéz elfogadni...
Miért szeretik az egyik embert, s miért nem a másikat? Miért lesz az egyikből gonosztevő, a másikból meg hős? Miről álmodnak, miért tanulnak, miért boldogok és miért boldogtalanok?...
Magyarországon mindenki tudni véli, mit jelent ez a szó: hiperaktivitás. Ebben a könyvben azt szeretném bemutatni, hogy a hiperaktivitás valójában egészen mást jelent; többek között a figyelem, a koncentráció képességének zavarát. (Ranschburg Jenő)
A lelki élet rendellenességeivel nem csupán az orvosok és a pszichológusok, de a gyakorló pedagógusok és a szülők is számos alkalommal találkoznak. Ranschburg Jenő arra vállalkozott, hogy átfogó igénnyel bevezesse olvasóit e terület problematikájába.