Gyűjtemények, kották
A kiadvány etűdanyaga az alapfokú zeneiskolák oboás növendékei számára készült, akik már eljutottak a Hinke Oboaiskolában szereplő skálaetűdökig.
A ,,333” szerény kezdete lett egy tekintélyes pedagógiai irodalomnak. Sokan belőle tanultak meg kottát olvasni. Mert nincs jobb gyakorlat, mint írásban, majd élőszóban áttenni kottát betűre és viszont. Ennek megkönnyítésére készült a jelen kiadás.
A kötet válogatott etűdanyagát a zeneiskolák alapfokú osztályainak utolsó évfolyamain tanuló oboás növendékeknek ajánljuk, akik már elvégezték a Hinke Oboaiskolát, valamint Munia 33 etűdjét.
Az Altfurulya-kaleidoszkóp anyaga a furulyatanulás kezdeti 1-2 évét követően felöleli az alapfokú tanulmányok teljes időszakát.
Az Altfurulya-kaleidoszkóp anyaga a furulyatanulás kezdeti 1-2 évét követően felöleli az alapfokú tanulmányok teljes időszakát.
Az Altfurulya-kaleidoszkóp anyaga a furulyatanulás kezdeti 1-2 évét követően felöleli az alapfokú tanulmányok teljes időszakát.
Ez a dalgyűjtemény a Waldorf iskolák tantervét és az e mögött húzódó gyermekfejlődési képet követi óvodától középiskoláig. A példatárat egy bevezető írás egészíti ki, amely alapvető kérdésekre keres válaszokat, melyeket ritkán vagy egyáltalán nem teszünk fel, mikor a gyerekekkel énekelünk, illetve ha az éneklésre, mint pedagógiai eszközre gondolunk.
A 2000-ben közreadott „Kánonszonáták”, „Körkánon” és az opus-jelzés nélküli „Hat szonáta” után (három tételesek, „modern stílusban”) ezzel a kiadványunkkal teljessé vált Georg Philipp Telemann (1681–1767) furulyaduóinak hazai kiadása. A kötet közel másfél órányi, szépségben, humorban, ötletekben, játékosságban bővelkedő játszani valót kínál.
A szövegkönyv, a cselekmény menetének előre történő gondos áttanulmányozása lehetővé teszi a maradéktalan műélvezetet a színházban, nem kell a feliratok silabizálásával foglalkozni, megosztván a figyelmet szöveg és cselekmény közt oly módon, hogy tekintetünket állandóan a színpad fölé emeljük.
A rendszerváltás után két erdélyi kutató, Seres András és Szabó Csaba munkájaként jelent meg a Csángómagyar daloskönyv című monumentális kötet, amely 390 moldvai magyar népdalt tartalmaz. A Hagyományok Háza a hasonmás kiadást a mai igényeknek megfelelően hangzó DVD-ROM-melléklettel egészítette ki.
Liszt Ferenc (1811-1886) mindig magyarnak vallotta magát, ugyanakkor életműve jelentős részét képező daltermése szinte kivétel nélkül idegen nyelvű irodalmi alkotásokra épült.
A hagyományokban gazdag, sokarcú Rábaköznek azokat a vonásait szeretné felvillantani ez a több mint 400 dalt tartalmazó gyűjtemény, melyeket dalolása közben mutat. Mert dalolt, és ma is dalol ez a vidék. S ha ezt a részét elvennék életéből, csonkán állna előttünk.
Kívánjuk, hogy e kötet nyomán keljenek új életre Sokoróalja dalai, olvasói ismerjék meg jobban ezt a tájat, s ne csak örömet szerezzen azoknak, akik élnek dalaival, vagy tőlük hallgatják, hanem kivált lakosaiban növelje szülőföldjük szeretetét, szolgálja azonosságuk megtartását. A kötet 410 népdalt tartalmaz.
Immár harmadik alkalommal jelent meg Dr. Barsi Ernő Daloló Szigetköz című munkája. A kötetben a dalok mellett azok általános néprajzi hátterét is megtalálhatjuk. Segítséget nyújt a hagyományőrző együtteseknek, iskoláknak, de a népdalok kedvelői és a téma iránt érdeklődők is haszonnal forgathatják.