Lovasakadémia–sorozat
Bár az utóbbi években a lovasiskolák, lovas létesítmények, lovas rendezvények száma megsokszorozódott, a hazai lehetőségek még messze nincsenek kiaknázva. Ehhez mindenekelőtt tőke kell, de hiányzik a megfelelő képzés és a szakirodalom is, hiszen a lovasturizmus új, néhány évtizede kialakult ágazat. Ez a könyv segítséget nyújt a most induló oktatási rendszernek és a már működő, a lovasturizmusba bekapcsolódott lovasiskoláknak, lovas bázisoknak.
A könyv bemutatja a westernló és -lovas feladataihoz és manővereihez szükséges felkészítő gyakorlatokat, a segítségadás finomításának módját és a tartáshibák javítását.
Az oktatásban sokrétű kapcsolat alakul ki a sportoló és a ló, a sportoló és az oktató, a ló és az oktató, valamint a lovasok, a hajtók és a voltizsálók között. Ennek a könyvnek az a célja, hogy hidat képezzen az elmélettől a kiképzőgyakorlatig a pedagógia, pszichológia területein.
A szerző díjlovasként megalapozott, majd fogathajtó válogatott versenyzőként szerzett tapasztalatait adja át a fogatlovak kiképzésével, idomításával foglalkozó kezdő és már versenyző sporttársainak. A könyvben kibontakozik az a rendszerezett elméleti és igen szemléletes gyakorlati ismeretanyag, amivel az alapkiképzéstől eljuthatunk a nyugodt, alkalmazkodó, harmonikus mozgású lóig.